BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 5657870
nr 565 7870
Ljusstakar
1 par, silver, rokokostil, Göteborg, 1900-tal
Utrop:
1.200 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 9 februari 2009
6/2 13:04:14
1.200 kr
8/2 18:12:49
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver